INFO ETTEVÕTETE GRUPP

Info Ettevõtete Grupp, ehk IEG on saanud alguse Rootsi-Eesti ühisfirmast "Info", mis asutati 1989 aastal Andres Küngi ja Viktor Siilatsi koostöö tulemusena.

INFO rüpest on välja kasvanud ka Baltimaade suurim uudisteagentuur Baltic News Service ehk BNS ja IEG-le kuulub 100% aktsiaseltsi Eesti Video aktsiaid. Eesti Video oli Eesti esimese eratelevisiooni EVTV asutaja ja EVTV oli Eesti suurima ja tänaseni tegutseva eratelekanali TV3 asutajaks.

Info Ettevõtete Gruppi kuuluvad järmised ettevõtted:

1) Info Auto on "Ford" ja "Volvo" sõiduautode ametlik esindaja.

2) Eesti Video on videofilme ja TV reklaamiklippe valmistav firma, mis alustas oma tegevust 1988-l aastal Eesti nn "laulva revolutsiooni" dokumenteerimisega. Eesti Videol on olnud tihe koostöö telekompaniiga "ABCNews", samuti Saksa, Rootsi ja muude riikide telekompaniidega. Eesti Video lõi koostöös Rootsi meediakontserniga KINNEVIK Eesti esimese eratelevisioonikompanii EVTV, mis oli omakorda Eesti suurima ja tänaseni tegutseva eratelekanali TV3 asutajaks.

3) INFO-st on välja kasvanud Baltic News Service,mis on Eesti ja Baltimaade suurim erauudisteagentuur. BNS-l on oma esindused Tallinnas, Riias, Vilniuses ja Moskvas. Klientideks on meediaettevõtted, saatkonnad ja pangad nii kodu kui välismaal.

4) AS Evore on kinnisvarafirma, mis haldab Info Ettevõtete Grupile kuuluvat kinnisvara.

5) AS IEG 1995. aasta kevadel kevadel alustatud merekaatrite müügist on välja kasvanud Balti Merekaatrite AS, mis on Rootsi firmade Nimbus ja Storebro, USA merekaatrite Bayliner ja Trophy ning Inglise merekaatrite Princess ametlik esindaja Eestis. Balti Merekaatrite AS esindab ka maailmakuulsaid meremootoreid Volvo Penta ja Mercruiser.

Teised IEG-ga seotud ettevõtmised: Rendix Auto, IT-Info, Bytelogics. Suur Holmi sadam Haapasalus (Grand Holm Marina), Heelium (ajakirjad Navigaator ja LIV).

Teised IEG-ga varasemalt seotud ettevõtmised: Market Economy Center, Rentcar (Budget), Estlandsresor, Intrumjustitia, Morell IC (Motorola).